Militantní irácká skupina Ansár Sunna ve středu oznámila, že v Mosúlu zabila uneseného majora irácké armády Husseina Šunúna, kterého také obvinila z toho, že pomáhá amerických silám v oblasti. Video se záběry popravy poslala stanici al-Džazíra. Video s jeho dekapitací poslala taktéž televizi al-Džazíra. Tato skupina je vinna zabitím 12 Nepálců. [celý článek]

V Bagdádu byl ve stejný den zastřelen cestou do práce významný představitel ministerstva ropného průmyslu Husajn Ali Fattal. V Bagdádu byl v úterý unesen spolupracovník Američanů libanonského původu. Do jeho bytu vnikli maskovaní muži zrovna když se unesený bavil se svými dvěma přáteli. Zprávu nebyly schopné americké zdroje potvrdit.

Maďaři odejdou z Iráku do 31 března

Maďarsko do 31. března příštího roku stáhne své vojáky z Iráku. Oznámil to ve středu v Budapešti maďarský premiér Ferenc Gyurcsány. Maďarsko má v Iráku 300 vojáků, kteří plní především policejní úkoly. Jejich mandát schválený parlamentem oficiálně vyprší letos 31. prosince.

"V současné době stojíme před nejdůležitějším úkolem politického řešení situace v Iráku, kterým jsou parlamentní volby koncem ledna. Zůstat v Iráku do voleb je naší povinností. O mnoho déle tam ale zůstat nemůžeme. Proto do 31. března stáhneme naše vojáky z Iráku," prohlásil premiér. Podle Gyurcsánye by se po volbách situace v Iráku měla stabilizovata problémy řešit politicky.