Nálož byla tak silná, že exploze poškodila i radnici, banku a několik blízkých obchodů.

Dalších pět Iráčanů včetně jednoho dítěte zemřelo v noci na čtvrtek v Kirkúku při minometném útoku na dům vedle policejní stanice. 

Guvernér Usama Kašmula byl zabit mezi Mosúlem a Tikrítem na při útoku skupiny čtyř ozbrojených mužů na kolonu, v níž jel. Když je kolona míjela, tak zahájili palbu z automatických zbraní. Kromě guvernéra zabili i jeho dva tělesné strážce.

K útokům došlo po čtrnácti dnech relativního klidu na severu Iráku.

Středeční atentát u vjezdu do chráněné Zelené zóny v Bagdádu, kde sídlí irácká vláda a nacházejí se velvyslanectví USA a Velké Británie, si vyžádal 11 obětí na životech. [celá zpráva]

Saúdská firma vyhoví únoscům

Saúdskoarabská firma, jejíž egyptský řidič Mohammed Garabavi  byl unesen a hrozí mu smrt, se rozhodla ukončit své aktivity v Iráku.

"Jsme připraveni se stáhnout z Iráku abychom zachránili život rukojmího," uvedl majitel firmy Faisal al-Neheit v arabské televizi al-Džazíra a dodal: "Doufáme, že ho propustí okamžitě."

Už v neděli firma slíbila únoscům, kteří hrozili, že řidiče zabijí, 15 000 dolarů (asi 450 tis. Kč). Nevyplatí jim ovšem požadovaný milión dolarů (asi 30 mil. Kč) výkupného.

Minulý týden al-Džazíra odvysílala záběry uneseného řidiči, jak s pasem vzkazuje kolegům, aby nejezdili do Iráku.