Pořad kombinuje záběry z domácího videa, jak se na oslavu sjíždějí lidé, jak jedí a tančí na hudbu Husajna Alího, který byl na oslavu najat a při útoku zahynul. Poté přicházejí záběry následků náletu, nakládání zraněných a mrtvých.

APTN uvedla, že nemůže potvrdit pravost záběrů, na snímcích jsou však vidět oběti i přeživší, kteří se objevili i na jiných snímcích. Vidět je i kus americké rakety.

Americký generál Mark Kimmitt obvinění, že vrtulník zasáhl svatbu, minulý týden odmítl: "Nic nenapovídalo tomu, že jde od svatbu, nebyly tam žádné dekorace, žádné hudební nástroje, žádné jídlo nebo jeho zbytky. Všichni muži byli ve věku vojáků a nebyli tam ani vidět starší lidé nebo děti." [celá zpráva o útoku]

Boje se Sadrem si vyžádaly 32 obětí

Střety mezi americkými vojáky a milicemi radikálního šíitského duchovního Muktady Sadra v Kúfě si o víkendu vyžádaly 32 mrtvých. Uvedl to v pondělí mluvčí americké armády v Bagdádu s tím, že deset lidí bylo při bojích zraněno. Mrtví jsou pouze irácké straně.

Američané v tamní mešitě Sahla, kterou dobyli, objevili nejen náboje, ale také protitankové střely. Arabské rozhlasové stanice připomínají, že Sahla je jednou ze tří hlavních svatyní v Kúfě a že jde o významná místo islámu. Američané jsou prý ochotni respektovat muslimské svatyně, avšak jsou odhodláni útočit na mešity, které budou využívány v boji.

Američtí vojáci v Kúfě nasadili do bojů na sto tanků a plnou silou zaútočili na mešitu, do níž se šíitské milice uchýlily. Jeden tank prorazil dveře.