Obvinění vojáků obsahuje kromě smrti osmadvacetiletého Iráčana Baha Mouse, o které Independent informoval již v lednu, ještě jeden bod, který však prozatím není znám. Pokud se informace skutečně potvrdí, bude se jednat o první obviněné britské vojáky od začátku války v Iráku.

List soudí, že s ohledem na závažnost obvinění bude případný proces veden civilním soudem a nikoli vojenským tribunálem. V posledním měsíci se objevily informace o přibližně 33 případech, ve kterých se měli britští vojáci podílet na smrti, zranění či špatném zacházení s iráckými zajatci. Vojenská policie 15 z nich odložila jako nepodložené a dalších šest vyšetřuje. Ministerstvo obrany v sobotu informovalo, že v souvislosti s údajným týráním byli zatčeni čtyři vojáci, kteří však byli později propuštěni.

Pluk je v centru zájmu médií v souvislosti s fotografiemi, které počátkem května zveřejnil list Daily Mirror. Vyšetřování nakonec ukázalo, že snímky jsou podvrh a list se zato vojákům omluvil. Ze své funkce odstoupil šéfredaktor Piers Morgan. List poté zveřejnil, že zisk zhruba 100 tisíc liber, který utržil s prodeje výtisků s fotografiemi, věnuje na charitu.