Podle televize byli propuštěni třicetiletý novinář Džunpeje Jasuda a jeho o šest let starší spolupracovník Nobutaku Watanabe. Oba byli zajati ve čtvrtek krátce poté, co byli propuštěni jiní tři Japonci unesení již 8. dubna.

Jasuda a Watanabe jeli ve čtvrtek natáčet reportáž o nuceném přistání amerického vrtulníku, na který měli střílet iráčtí ozbrojenci. U Abú Gharíbu západně od Bagdádu bylo však jejich taxi zastaveno a novináři uneseni.

V zajetí i americký voják

V Iráku je pohřešováno několik desítek amerických vojáků. Osud jednoho z nich je již znám. Al-Džazíra totiž v pátek odvysílala videozáznam, na kterém je zajatý muž v americké uniformě. Na nekvalitní nahrávce se slabým hlasem identifikoval jako Keith Metthew Maupin. Oficiální místa jeho totožnost nepotvrdili, ale zdroj blízký vojákově rodině uvedl, že rodiče svého syna poznali.

Ozbrojení muži, kteří na videu vojáka obklopují, požadují propuštění svých spolubojovníků výměnou za život Maupina, který je pohřešován od 9. dubna, kdy byl nedaleko Bagdádu přepaden konvoj se zásobami paliva.