S podnikateli se za iráckou vládu sešli ministr vodních zdrojů Latíf Rašíd, ministr energetiky Ajham Samarráí a Steve Casteel, který v CPA působí jako poradce iráckého ministra vnitra.

"Já tu jsem, abych zaťukal na dveře, vy musíte vejít. Chci vás představit ministrům a máte možnost oslovit čerstvého ambasadora," sdělil Svoboda zástupcům firem s poukazem na nového velvyslance USA v Praze Williama Cabanisse, který ho doprovázel.

Představitele 12 firem pak na jednáních jednotlivě představovali své podniky a nabídky. Foley i ministři všechny vyslechli a mnohým konkrétně radili, jak zkvalitnit cestu k zakázkám.

Rozjednané kontrakty mají například Moravské naftové doly, Mars Jevíčko, Chemoprojekt, Strojexport a velmi nadějně také Tatra Kopřivnice. Ta postoupila do finále soutěže na kontrakt v objemu 100 milionů dolarů. Tomáš Plachý z Chemoprojektu charakterizoval ministrovu intervenci jako "zajímavé a potřebné jednání". Jeho firma, která by podle potřeb Iráčanů měla mít na iráckém trhu úspěch, protože se mimo jiné zabývá vodohospodářstvím a budováním rafinerií, je připravena o kontrakty v Iráku vyjednávat trpělivě.

Moravské naftové doly se specializují na geologický průzkum a v minulosti měly dobrou pozici v okolí Basry. Vladimír Ciprys z této firmy sdělil, že se podnik pokusí na přerušenou pozici navázat a že vyjednává s americkým Halliburtonem, který má podobně jako Bechtel hlavní podíl na obnově Iráku.

Cabaniss při každém setkání s ministry i Foleym připomínal, že Češi mají v Iráku zkušenost, která by se měla zúročit.

Ministra i velvyslance ráno přijal zástupce šéfa CPA Robert Jones. Původně byla plánována schůzka s nejvyšším mužem CPA Paulem Bremerem, ale byla odvolána kvůli Bremerovu neodkladnému jednání se zástupci irácké vládní rady na téma voleb.