Hášimíová odjela ze svého domu v osobním autě doprovázeném dalším vozem, když na její konvoj začali pálit nejméně čtyři ozbrojenci. Ve vozech byl také její bratr, řidič a členové ochranky. Politička byla střelena do břicha.  

Po převozu do nemocnice se okamžitě podrobila operaci. Poté byla v doprovodu amerických obrněných vozidel převezena na neznámé místo, podle dobře informovaných iráckých zdrojů do americké vojenské nemocnice na bagdádském letišti. 

V kritickém stavu je také její řidič, jehož střela zasáhla do zad. Bratr Hášimíové a jeho řidič jsou stabilizováni.

Jeden útočník byl zastřelen

Příslušníci bezpečnostních složek na místě přestřelky zabili nejméně jednoho z útočníků. Pachatelé údajně za sebe vhodili na silnici granát, aby tak zabránili svému pronásledování.  

Celou oblast v okolí domu Hášimíové, která byla napadena pouhé dva bloky od něho, neprodyšně uzavřeli iráčtí policisté a agenti amerického Federálního úřadu pro vyšetřování (FBI). 

Jediná postava svrženého režimu ve vládě

Hášimíová je šíitka a podle agentury AP je jediným představitelem svrženého režimu Saddáma Husajna, který byl jmenován do prozatímní vládní rady. Za bývalé vlády působila jako kariérní diplomatka na ministerstvu zahraničí a účastnila se řady zahraničních cest, jejichž cílem bylo získat podporu pro Husajnův režim.

V současné době se chystala připojit k irácké delegaci, která měla odjet do New Yorku, aby se zde pokusila opětovně získat pro Irák křeslo ve Valném shromáždění OSN.