V několikaminutovém poselství Saddám Husajn obvinil spojenecké síly, že plundrují bohatství Iráku. Sám se potom zmínil, že je záznam pořízen 27. července.

Spojené státy mezitím začaly v Iráku mezi svými vojáky rozšiřovat šest elektronicky upravených fotografií Saddáma Husajna. Na jednom snímku je tak diktátor bez svého typického knírku, na druhém naopak s dlouhým vousem. Na dalším je zobrazen jako šedovlasý muž. USA totiž vycházejí z toho, že si Saddám vždy vlasy barvil a to nyní na útěku patrně nestíhá.

Na severu Iráku hoří ropovod

Arabská televize také informovala o nových útocích na americké jednotky v Iráku. Podle svědků, jež televize citovala, bylo několik vojáků USA zraněno při úderu iráckých ozbrojenců na základně Samarrá. Ráno byl hlášen útok z Fallúdži.

Al-Džazíra také uvedla, že sářčáářeverně od Bagdádu hoří ropovod. Podle agentury AFP ve čtvrtek po večerní modlitbě poblíž rafinerie v Bajdží ozval výbuch. Z ropovodu dnes ráno stoupal tmavý dým a k místu se nelze přiblížit. Létají nad ním americké vrtulníky. Irácká policie hovoří o atentátu, za nímž by mohli stát polovojenské oddíly fidájínů.