Podle listu jde o bývalého velitele generálního štábu Republikánské gardy Sajfaddína Fulajjiha Hasana Tahá Rávího, který ještě před koncem války rozhlásil, že byl zabit během útoku na bagdádské letiště.

Nedělník se odvolává na důvěryhodný zdroj. Podle něj Hasan mj. popsal dramatický okamžik, kdy Husajn varoval své syny, že musí přijmout porážku a vydat se každý svou cestou. "Je konec. Je konec," řekl prý prezident Udajovi a Kusajovi 11. dubna během putování po bagdádských ulicích, dva dny předtím, než se spojenečtí vojáci zmocnili města.

Hasan: Husajn je v Iráku

List dále uvádí, že mladší Husajnům syn Kusaj žádal otce, aby mu s ním umožnil zůstat. Husajn mu ovšem měl odpovědět: "Rozdělíme se, budeme tak mít větší šanci se zachránit." Hassan tvrdí, že se od té doby se svrženým prezidentem ani jeho syny nekontaktoval, ovšem věří, že Husajn se ukrývá v Iráku.

Prohlásil také, že Husajnovi se podařilo 7. dubna těsně uniknout smrti, když opustil dům v Bagdádu, který pak pouhých deset minut po skončení tajné schůze Američané bombardovali mohutnými leteckými pumami.