Sahháf tak rozptýlil dohady o své smrti i zatčení. Na obrazovce byl naposledy viděn 9. dubna, tedy v den pádu Bagdádu. Proslul především svými televizními výstupy, ve kterých popíral úspěchy koalice.

"Alí" vystoupil v televizní stanici al-Arabíja a Abu Dhabi TV. Rozhovory byly natočeny ve čtvrtek v Bagdádu. Obě stanice odmítly sdělit, kde přesně se interview natáčela.

Dělal jsem svou práci, oznámil

Sahháf uvedl, že do kontaktu s americkými silami se dostal prostřednictvím svých přátel. Američané ho údajně vyslýchali, ptali se na detaily jeho práce. Poté ho propustili. "Nebyl jsem členem vedení. Byl jsem ministr informací a dělal jsem jen svou práci," vysvětlil.

Na otázku, zda ví, kde se ukrývá bývalý irácký prezident Saddám Husajn, uvedl, že nikoli.

Válka byla obtížná pro všechny

Sahháf na obrazovce vypadal o poznání jinak než v době své válečné mediální slávy. Hubený, šedivý a unavený Alí se tentokrát objevil bez svého charakteristického baretu. "Válka byla těžká pro všechny," dodal.

O Sahháfovi se krátce po válce říkalo, že spáchal sebevraždu. Ve středu napsal britský deník Daily Mirror, že Američané Sahháfa v pondělí zatkli.[celá zpráva]Pentagon to ale nepotvrdil. Sahháf není mezi 55 hledanými Iráčany.

Al-Arabíja v dubnu oznámila, že je ochotna Sahháfa zaměstnat jako analytika, a vyzvala ho, aby se přihlásil.

Interview, které bude trvat 25 minut, odvysílají stanice al-Arabíja a Abu Dhabi TV v pátek.