Hlavní obsah

Atentátník zabil v Bagdádu 15 lidí

Při útocích v Bagdádu a okolí zahynulo v pondělí 21 lidí. Skoro 40 osob atentáty zranily. Smrti unikl bývalý irácký ministr energetiky. U kolony aut, ve které jel, vybouchla na silnici bomba. Únosci dvou německých inženýrů pohrozili opět zabitím rukojmích.

Atentátník zabil v Bagdádu 15 lidí

Televize Al-Arabíja v pondělí odvysílala videozáznam, na němž únosci dvou německých inženýrů z Lipska hrozí zabitím rukojmích, jestliže německá vláda nesplní jejich požadavky. Výzvu únosci označili za "poslední šanci" k záchraně rukojmích, aniž by však dali termín, kdy vyprší ultimátum.

Nejtragičtější byl útok sebevraha ve frontě před bankou ve východní čtvrti Bagdádu. Atentátník se vmísil do fronty lidí čekajících na náhradu za potravinové příděly a pak se odpálil. Zabil patnáct lidí a zranil 35 dalších. Byly mezi nimi i tři děti a devět žen.

Před tím explodovala nálož při průjezdu tří automobilů patřících ke konvoji bývalého ministra elektřiny Ajhama Sámarráía. Stalo se v bagdádské čtvrtí Mansúr. Politik, který má kromě iráckého také americké občanství, zasažen nebyl. Zraněni ale neušli dva jeho strážci.

Sunnita Sámarráí údajně udržuje kontakty se sunnitskými povstaleckými skupinami a snaží se je přimět, aby složily zbraně a zapojily se do politiky.

Při dalších dvou útocích severně a jižně od Bagdádu zahynulo šest Iráčanů, mezi nimi dva policisté. Po útočnících se pátrá.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků