Počítačová myš Microsoft Wireless Mobile Mouse 3500 je novinkou na trhu počítačového příslušenství k notebookům. Ač se dá použít i u běžného stolního PC, především díky miniaturnímu bezdrátovému přijímači je určena především pro notebooky.

Nejzajímavější částí specifikace je takzvaný BlueTrack senzor. Myši s touto technologií pracují pomocí modré LED diody a čočky se širokým záběrem. Paprsek modré barvy na spodní straně myši je v porovnání s tradičním laserem až čtyřikrát větší.

Technologie BlueTrack vyniká především v situacích, kdy má běžný laserový senzor problém vůbec pracovat, jako je například mramor nebo koberec na podlaze, skleněný stůl, džínové kalhoty, či lesklé dřevo na pracovním stole nebo barovém pultu. Oproti starším technologiím je modrá LED dioda také méně náchylná k usazování nečistot.

Do ruky padne perfektně

Nový model se na trhu prodává v šedé nebo růžové barvě. Tu má však pouze horní strana, ostatní části myši jsou černé. Celé tělo zařízení je z plastu. Jde o malou myš, 5,7 krát 9,5 centimetru však nabízí hodně.

Boční strany myši jsou lehce pogumovány proti klouzání ruky. Mezi pravým a levým tlačítkem je scrollovací kolečko, které zároveň působí jako třetí tlačítko. Odpor kolečka je průměrný, rozdělení pohybu po skocích vhodné.

Pod kolečkem je nápis Microsoft. Samotné kolečko má středně lehký odpor.

Pod kolečkem je nápis Microsoft. Samotné kolečko má středně lehký odpor.

FOTO: Tomáš Hort, Novinky

Celá myš je symetrická. Z toho plyne i fakt, že se hodí pro držení v pravé i levé ruce. Určena je především pro běžné uživatele, kteří se nemusí koukat, zda padne jejich držení. S takto malou myší je totiž držení vždy spíše na úrovni prstů než položené dlaně. Při váze 90 gramů i s jednou AA baterií se každému bude ovládat lehce.

Na okrajích spodní strany jsou dva široké teflony pro lepší skluz po každém povrchu. Uprostřed spodní části najdeme tlačítko pro vypnutí myši, které se hodí, aby se nám nevybíjela zbytečně baterie.

Na levé straně je odklápěcí článek, pod kterým se nachází místo pro baterii. I s ní má myš váhu 90 gramů.

Na levé straně je krytka, pod kterou se nachází místo pro baterii. I s ní má myš váhu příjemných 90 gramů.

FOTO: Tomáš Hort, Novinky

Nad tlačítkem pro vypnutí a zapnutí je malý slot pro nano přijímač. Ten je veliký jako běžný USB konektor s malou čepičkou, a proto se do samotné myši může schovat.

Pro přenos je to ideální možnost a navíc se nemusíme bát, že ho ztratíme. Nevypadává totiž sám od sebe, je potřeba zmáčknout tlačítko nad slotem. Nejdůležitější je, že díky nano přijímači nejsou potřeba pro propojení s počítačem kabely.

Napájení je zajištěno běžnou AA baterií, která je přidána v balení. Podle výrobce by měla baterie myši vydržet až 8 měsíců, což jsme bohužel vyzkoušet nemohli. Microsoft Wireless Mobile Mouse 3500 má prodlouženou záruku tři roky, což určitě potěší.

Konkurence sází na vlastní technologii

Přímou konkurencí pro technologii BlueTrack je systém Darkfield od společnosti Logitech. Ten vychází z osvětlení se zástinem, které je používáno v laboratořích po celém světě k detekci nejobtížněji viditelných částic pod mikroskopem.

Senzor s touto technologií vnímá sklo a lesklý povrch jako tmavou plochu. Poté se snaží zaměřit na miniaturní škrábance a mikroskopické zbytky prachových částic, podle kterých následně přesně určí pohyb kurzoru. [celá zpráva]

Technologie Darkfield

Logitech Anywhere Mouse MX

FOTO: Novinky

Tyto výhody by měl nabídnout model Logitech Anywhere Mouse MX, který je díky svým drobným rozměrům určen výhradně pro použití s notebooky. Vybaven je dvěma tlačítky vpřed a vzad, které ovládáte palcem, pro rychlejší práci s internetovými stránkami a dokumenty.

V porovnání s myší od Microsoftu má konkurence od Logitechu jednu zásadní nevýhodu – pořizovací cenu. Zatímco verze od amerického softwarového giganta vyjde na 500 Kč, Anywhere Mouse MX stojí 1500 korun.