Hlavní obsah

Lidé po celém světě měli od čtvrtečního poledne problémy s přihlášením k populární bezplatné telefonní službě Skype. Upozornil na to server Inquirer s tím, že když se lidem už podaří ke svému účtu připojit, tak jim hovory často vypadávají nebo je není možné vůbec uskutečnit.

Skype měl celosvětový výpadek

Skype začal kolabovat po poledni, odpojil uživatele od systému a zasekl se, pokud se chtěli znovu přihlásit. Další uživatelé, kteří zůstali připojeni, měli potíže volat. Restartování počítače nebo reinstalace Skypu problémy neodstranily.

Skype se ve čtvrtek na svém blogu o potížích některých uživatelů již zmínil. Podle serveru ITProPortal prověřuje Skype situaci a doufá, že bude moci více podrobností poskytnout brzy. Mezi pátou a šestou hodinou odpolední se podařilo znovu přes Skype volat.

Řada lidí začala podle serverů kvůli kolapsu okamžitě kritizovat Microsoft. Podle nich podnik už začal pracovat v zákulisí služby, která se tak stane náchylnou ke kolapsům podobně jako jeho operační systém Windows.

Microsoft na začátku měsíce uvedl, že za Skype zaplatí 8,5 miliardy dolarů, což je v přepočtu asi 143 miliard korun. Akvizice tak bude jednou z největších v 36leté historii amerického softwarového giganta. Podle analytiků je suma 8,5 miliardy dolarů příliš vysoká ceny za společnost, která ještě nedávno bojovala s tím, aby vůbec byla zisková. Před dvěma lety bylo 70 procent společnosti prodáno za dvě miliardy dolarů.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků