Nárok na bezplatný upgrade budou mít lidé, kteří vlastní licenci posledních dvou generací Windows. Konkrétně tedy sedmiček nebo Windows 8.1.

Na desítky zároveň budou moci přejít majitelé chytrých telefonů, které jsou vybaveny operačním systémem Windows 8.1.

Do Windows 10 se vrátila nabídka Start.

Do Windows 10 se vrátila nabídka Start.

FOTO: archív tvůrců

Windows 10 bude ve formě aktualizace Microsoft distribuovat postupně ve třech vlnách. Očekává se totiž, že o nový systém bude tak velký zájem, že by servery společnosti nemusely stíhat. [celá zpráva]

Na tabletech i mobilech

Windows 10 mají být nejrozšířenější platformou v celé historii amerického softwarového gigantu. Poběží nejen na klasických počítačích a noteboocích, ale také na tabletech a chytrých telefonech.

Microsoft navíc plánuje i podporu pro další speciální systémy – například pro vlastní holografické brýle.

Desítky poběží nejen na klasických počítačích, ale také na tabletech a chytrých telefonech.

Desítky poběží nejen na klasických počítačích, ale také na tabletech a chytrých telefonech.

FOTO: archív tvůrců

Společnost se snaží vytvořit uzavřený ekosystém, kdy uživatelé budou používat všechna zařízení opatřená systémem Microsoftu. Podobně se uživatele snaží nalákat také společnost Apple prostřednictvím iPhonů a iPadů na počítače s Mac OS X.

Desítky přinášejí celou řadu vylepšení. Vzhledem se systém Windows 10 příliš neliší od osmiček. Vrátila se však nabídka Start a přibyly některé nové funkce, například možnost práce s virtuálními plochami. Zcela přepracováno bylo také vyhledávání. [celá zpráva]