Zní to jednoduše. Na stejném hardwaru, který potřeboval dobíjet každý den, by měla výdrž stoupnout s novým Androidem na dvojnásobek. Vývojáři však podotýkají, že to platí především o situacích, kdy přístroj nebudeme používat.

Systém totiž bude schopen vypnout daleko více nepoužívaných funkcí, které běží na pozadí. Lepší výdrž by se měla projevit i v případě, že bude dotyková obrazovka svítit neustále, ale nebude nejspíše dvojnásobná.

Nová verze Androidu se bude moci pochlubit novými možnostmi přístupu k informacím, placení v bezhotovostním styku a ochrany soukromí. Podporovat bude například zabudované čtečky otisků prstů, které se v chytrých telefonech prosazují stále častěji.

Nová verze Androidu bude uživatelům dostupná ke konci léta nebo počátkem podzimu. Nainstalovat ji bude možné na drtivou většinu aktuálně nabízených chytrých telefonů s Androidem.

Systém Android dominuje globálnímu trhu chytrých telefonů a tabletů. Jeho hlavním konkurentem je systém iOS, jehož novou verzi plánuje společnost Apple vydat rovněž ve druhé polovině tohoto roku.