Aplikace pro konkurenční platformy nabízela společnost Microsoft již dříve, v základu však dokázaly tyto programy dokumenty pouze prohlížet. Pokud jste je chtěli editovat, neobešli jste se bez placené verze.

KOMENTÁŘ DNE:

Lyžařské Nagano -  Nedá se nic dělat, dnešní komentář musí být sportovní, protože jedna mladá dáma přepsala lyžařské dějiny země. Čtěte zde >>

Americký softwarový gigant však nyní mění pravidla. Ve čtvrtek vydal aktualizované verze programů Word, Excel a PowerPoint, které nejsou nijak omezené už v základu, využívat všechny funkce včetně editace tak je možné i u bezplatné verze.

Předplatné se neruší

Předplatné Office 365 však Microsoft neruší, sloužit bude pro dokumenty uložené v cloudu, tedy na vzdáleném serveru, přistupovat k nim je tak možné nejen z chytrého telefonu nebo tabletu, ale také z klasického počítače. Součástí předplatného je i 1TB prostor na on-line úložišti OneDrive, který bude průběžně navyšován na neomezenou kapacitu.

Aktuálně je možné stahovat nové aplikace z kancelářského balíku Office pro ipady a iphony zdarma prostřednictvím internetového obchodu App Store, a to ve 29 jazycích ve 136 zemích. Česká verze nechybí.

V testovací fázi je aktuálně verze aplikací pro tablety s operačním systémem Android. Její finální podoba by se měla objevit v dohledné době. S největší pravděpodobností pak bude následovat také Office pro chytré telefony s Androidem, to však americký softwarový gigant zatím oficiálně nepotvrdil.