Ballmer však ještě tehdy nebyl hlavou Microsoftu. Při vývoji Windows 3.1 před dvěma dekádami šéfoval pouze divizi operačních systémů. S návrhem původní modré obrazovky nebyl spokojen, proto ji podle vývojáře Raymonda Chena celou přepsal.

Šéf Microsoftu Steve Ballmer

Bývalý šéf Microsoftu Steve Ballmer

FOTO: Reuters

„Steve Ballmer nebyl jako většina vedoucích pracovníků. Když jsme mu zamýšlenou funkci ukázali, jen přikývl a prohlásil: ‚To je pěkné, ale text té zprávy se mi nelíbí.‘ Načež jsem ho vyzval, ať vymyslí jiný. O pár dní později mi skutečně zaslal hotový text,“ vzpomíná Chen.

Zkratka CTRL+ALT+DEL byla chyba

Loni vzpomínal na první na začátky operačního systému Windows také spoluzakladatel Microsoftu Bill Gates, který prozradil, že klávesová zkratka CTRL+ALT+DEL byla chyba. [celá zpráva]

„Když jste spustili počítač, viděli jste několik oken, která se zobrazovala ještě předtím, než jste mohli zadávat svoje heslo. Bylo logické, že v tu chvíli by měl uživatel udělat něco na klávesnici, co ho přivede skutečně do operačního systému. Aby měl jistotu, že nejde o falešnou obrazovku, která jen ukradne jeho heslo,“ konstatoval Gates.

Video

Bill Gates vysvětlil, proč není na klávesnici místo CTRL+ALT+DEL jediné tlačítko

Zdroj: Harvard University

„Mohli jsme mít jednu jedinou klávesu, ale inženýři z IBM navrhující klávesnice ji tam nechtěli dát, tak jsme museli… museli jsme to naprogramovat na nízké systémové úrovni… Byla to chyba,“ prohlásil spoluzakladatel Microsoftu

Jedním z 12 inženýrů, kteří stáli za návrhem původního IBM PC, je David Bradley. Ten vymyslel i slavný trojhmat CTRL+ALT+DEL, jak připomněl server International Business Times. Sám Bradley tvrdí, že kombinaci kláves vymyslel jen pro interní testování a neměla být určena pro běžné uživatele.

V jednom z rozhovorů si dokonce kvůli tomu dobíral i Billa Gatese. „Možná jsem to vymyslel (klávesovou kombinaci CTRL+ALT+DEL, pozn. red.), ale Bill to udělal slavným,“ řekl Bradley v roce 1991 k příležitosti 20. výročí původního IBM PC.