Všechny tiskové konference Microsoftu byly až doposud velmi uhlazené. Bývalí dva šéfové Bill Gates a Steve Ballmer vždy vystupovali v perfektně padnoucích košilích a společenských kalhotách. Nadella se však na pódium vrhnul v pohodlném oblečení a obyčejném tričku.

Satya Nadella působil v neformálním oblečení na tiskové konferenci sebejistým dojmem.

Satya Nadella působil v neformálním oblečení na tiskové konferenci sebejistým dojmem.

FOTO: Robert Galbraith, Reuters

Přesně tento styl upřednostňoval i Steve Jobs, který tím dával najevo svého mladého a nespoutaného ducha. A podle řady zahraničních stylistů bylo právě jeho typické oblékání jedním z klíčů k úspěchu.

Výpočetní technika je všudypřítomná. Je to úžasný prostor pro inovace.Nový šéf Microsoftu Satya Nadella

Stejně jako Jobs Nadella na pódiu působil velmi vyrovnaně a sebejistě, nedal na sobě znát známku nervozity, bylo na první pohled zřejmé, že je pánem situace. Navíc ukázal, že je odhodlán posunout Microsoft dál a neuzavírat se před konkurenčními platformami.

„Výpočetní technika je všudypřítomná. Je to úžasný prostor pro inovace,“ prohlásil Nadella s tím, že cílem Microsoftu je propojit všechna zařízení. „Je jedno jestli používáte mobil, počítač nebo tablet,“ dodal.

Steve Jobs zásadně vystupoval na konferencích v neformálním oblečení.

Steve Jobs zásadně vystupoval na konferencích v neformálním oblečení.

FOTO: Profimedia.cz

A bezprostředně poté odhalil světu novou verzi kancelářského balíku Office pro iPady. Na svých tabletech s logem nakousnutého jablka tak budou moci lidé používat stejné programy, na jaké jsou zvyklí z počítačů s Windows – Word, Excel a PowerPoint.

Všechny dokumenty je možné v těchto aplikacích nejen otevírat, ale samozřejmě je i editovat. Například ve Wordu nechybí ani možnost upravovat barvy písma. V Excelu je zase možné vykreslovat grafy, pro pohodlnější práci má tabulkový procesor pro iPad dokonce vlastní numerickou klávesnici.

Satya Nadella na tiskové konferenci Microsoftu

Satya Nadella na tiskové konferenci Microsoftu

FOTO: Robert Galbraith, Reuters

Office pro iPad je možné stahovat v češtině zdarma pro čtení, prohlížení a prezentace. Editační funkce jsou však k dispozici až v rámci předplacené služby Office 365. Roční licence vyjde v tuzemských obchodech pro domácnosti na 2300 Kč, přičemž ji lze využít až pro pět počítačů. Pro firmy pak na 3890 Kč.

Stahovat Office pro iPad je možné prostřednictvím Apple AppStore (zde).