„Jakoukoliv mezeru na trhu je potřeba využít. Právě teď se největší společnosti z celého světa rozhlížejí po úspěšných startupech, aby do nich mohly investovat,“ prohlásil D'Aloisio, který získal peníze od společnosti Yahoo! za svou zpravodajskou aplikaci Summly.

ČTĚTE TAKÉ: Mladík dostal 600 miliónů korun za aplikaci pro iPhone

„Vůbec jsem neočekával, že se tohle stane. V listopadu, když jsme tento projekt rozjížděli, jsem myslel, že budeme mít velkou odezvu od uživatelů. Ale že se o něj bude zajímat společnost jako Yahoo…. to bylo úžasné,“ neskrýval své nadšení novopečený multimilionář.

Aplikace Summly

Aplikace Summly

FOTO: summly.com

Pojem startup označuje novou firmu nebo začínající projekt, jehož tvůrci jsou na samém začátku podnikání. Poprvé začal být používán před rokem 2000, kdy v zámoří vzniklo během internetové horečky mnoho takovýchto společností. V posledních letech zažívají startupy opět renesanci.

Startupy jsou vysoce návykový životní styl

O tom, jaké je to vybudovat vlastní úspěšný startup pojednává film The Startup Kids. Přináší otevřené rozhovory a příběhy zakladatelů úspěšných firem, jako jsou Vimeo, Soundcloud, Kiip, InDinero, Dropbox či Foodspotting. [celá zpráva]

Video

BEZ KOMENTÁŘE: Trailer k filmu The Startup Kids

Zdroj: Startup Kids

Hodinový snímek je nabitý pozitivní energií a po jeho zhlédnutí máte sto chutí dát výpověď v práci a začít věnovat veškerou energii svým vlastním projektům. A přesně o to dvěma mladým islandským podnikatelkám při jeho natáčení šlo.

Vala Halldorsdottir a Sesselja Vilhjalmsdottir si samy na vlastní kůži vyzkoušely, jaké to je vytvořit úspěšný startup. V roce 2009, kdy Island postihl ekonomický kolaps, vytvořily tamní nejúspěšnější stolní hru Heilaspuni. Kromě dokumentu The Startup Kids se nyní věnují i novému startupu – mobilní aplikaci KinWins.