Na používání názvu Metro ve Windows 8 si podle neoficiálních informací stěžovalo přímo vedení společnosti Metro AG. To ale mluvčí amerického softwarového giganta nepotvrdil a místo toho uvedl, že názvy jednotlivých částí osmiček jsou zatím jen pracovní.

„Metro styl bylo pouze kódové označení, které jsme používali v průběhu vývoje výrobku. Jak se dostaneme blíže k uvedení produktu, budeme používat naše obchodní názvy,“ uvedl mluvčí Microsoftu.

Rozhraní Metro ve Windows 8

Rozhraní Metro ve Windows 8

FOTO: Microsoft

Podle serveru ArsTechnica však za používání názvu Metro hrozily americkému softwarovému gigantu soudní tahanice, a proto se rozhodl uživatelské rozhraní přejmenovat. V současnosti se tak bude používat pracovní název Windows 8 style UI, než zástupci firmy vymyslí nějaký nový.

Operační systém Windows 8 se na pultech obchodů objeví 26. října. Prodávat se budou edice Windows 8, Windows 8 Pro, Windows 8 RT a Windows 8 Enterprise. První jmenovaná verze je určena pro základní použití a cílí především na domácí uživatele. Edici Enterprise naopak ocení firemní klientela.

Microsoft aktuálně nabízí Windows 8 zdarma pro širokou veřejnost v testovací verzi. Stahovat by ji mělo být možné až do odhalení finální varianty. [celá zpráva]