Zatím není známo, jak bude telefon s novým operačním systémem vypadat a jakými součástkami bude vybaven. Na stránkách Mozilly byl uvolněn pouze náčrtek, který zobrazuje vzhled rozhraní operačního systému. To není nijak revoluční a velice se podobá současným chytrým telefonům.

„Projekt Boot to Gecko (B2G) není od začátku psaný systém. Bere si jako základ Android, nad kterým běží platforma Mozilly. Ideou je, že běžící aplikace nebudou nativní, ale webové. Již dlouho se mluví o tom, že jednou webové aplikace na mobilech nahradí ty nativní a poběží nezávisle na zařízení. Prozatím se o tom více mluví a Mozilla by ráda tuto myšlenku přenesla do praxe,“ uvedl Pavel Cvrček ze serveru Mozilla.cz.

„Jestli v nějaké oblasti mají nativní aplikace na telefonech navrch, tak jsou to bezesporu možnosti v přístupu k jednotlivým částem telefonu. Webová aplikace většinou běží „ve svém chlívečku“, ze kterého nesmí ven. Mozilla se snaží tuto oblast zlepšit a pracuje na návrhu a implementaci řady standardů, které webovým aplikacím umožní přistupovat k akcelerometru, foťáku, informacích o stavu baterie a dalších oblastech,“ konstatoval Cvrček.

Zástupci firmy se zároveň zmínili, kdy se objeví první telefon s novým operačním systémem. Funkční prototyp by měl být pro vývojáře k dispozici ještě před koncem roku. V druhém čtvrtletí příštího roku pak Mozilla počítá s masovou produkcí.