Microsoft Security Essentials skončil v testech na předposledním místě. A to i přesto, že v roce 2009 patřil k nejlepším antivirům vůbec – v testech společnosti AV-Test uspěl na 100 procent. Jediný antivirus, který skončil hůře než bezplatná ochrana od amerického softwarového giganta, je v našich končinách nepříliš známý CA Internet Security Suite 2011.

Za nejbezpečnější antivirový program současnosti experti považují BitDefender Internet Security Suite 2011. Druhou příčku pak obsadil BullGuard Internet Security 10.0 a třetí F-Secure Internet Security 2011.

Do první desítky nejlepších antivirů se dostaly také zavedené značky, jako je Kaspersky, Symantec, AVG, G Data, Panda, Webroot, či Avira.

Kompletní výsledky testů včetně hodnocení (více znamená lépe) naleznete v následující tabulce.

Pořadí
 Antivirový program
Hodnocení *
Ochrana
Oprava
Použití
1.BitDefender: Internet Security Suite 20116,04,05,5
2.BullGuard: Internet Security 10.05,52,03,5
3.F-Secure: Internet Security 20115,54,55,5
4.Kaspersky: Internet Security 20115,54,54,0
5.Symantec: Norton Internet Security 20115,55,04,5
6.AVG: Internet Security 10.05,04,04,5
7.G Data: Internet Security 20115,04,05,0
8.Panda: Internet Security 20115,04,54,5
9.Webroot: Internet Security Complete 7.04,55,03,0
10.Avira: Premium Security Suite 10.04,03,54,0
11.Comodo: Internet Security Premium 5.0 and 5.34,03,03,5
12.PC Tools: Internet Security 20114,03,53,0
13.Sophos: Endpoint Security and Control 9.54,04,05,0
14.Avast: Free AntiVirus 5.0 and 6.03,52,55,5
15.MicroWorld: eScan Internet Security Suite 11.03,53,05,0
16.Trend Micro: Titanium Internet Security 20113,53,55,5
17.Eset: Smart Security 4.23,04,05,5
18.McAfee: Total Protection 20113,02,03,5
19.Norman: Security Suite Pro 8.03,03,02,5
20.Sunbelt: Vipre Antivirus Premium 4.03,05,04,0
21.
Microsoft: Security Essentials 2.02,53,55,5
22.CA: Internet Security Suite 20112,03,54,0
* více znamená lépe