Divize se zaměří na nynější telekomunikační a datové služby pro řidiče ve formě GPS a multimédií a na zajištění chodu elektrovozů a aut s hybridním pohonem.

Toyota hodlá do roku 2015 vytvořit síť postavenou na takzvaném cloud computingu Azure od Microsoftu. Tato síť by klientům Toyoty po celém světě zajišťovala přístup k digitálním službám automobilky.

Jedna z chystaných služeb bude například monitorovat a koordinovat využití energií v domě a autě klienta, aby se dosáhlo nejvyšší možné efektivnosti. Partnerství s Toyotou je pro Microsoft odklon; podnik se dosud v technologiích pro automobilový průmysl nejvíce soustředil na Ford Motor, napsala agentura Reuters.

Chytré navigace budou řídit auta

V každém druhém sci-fi filmu si vedlejší roli zahrál automobil, který dokáže jet automaticky na místo určení, aniž by jej řidič jakkoliv ovládal. Dočkáme se něčeho podobného i ve skutečnosti? Přední výrobci navigačních systémů se shodují, že ano.

Podle nich se začne již během několika následujících let do vozidel montovat speciální zařízení, které bude propojeno s řídicí jednotkou automobilu. Na něm se stejně jako u současných navigací jednoduše nastaví cíl cesty.

Všechny potřebné údaje k naplánování trasy si přístroj nové generace stáhne prostřednictvím satelitů a internetu. Autu pak jednoduše přikáže, kudy přesně má jet.

Jediné, o co se bude muset starat řidič, bude tankování paliva – nebo spíše dobíjení baterie v elektromobilu. To je ale zatím hudba budoucnosti. [celá zpráva]

Aktuální nabídku nových i ojetých vozů značky Toyota najdete na Sauto.cz.