„Office XP je stále používán v domácnostech a ve firmách. Ať jsou důvody pro provozování Office XP jakékoliv, po 12. 7. 2011 už nebudou k dispozici opravné balíčky,“ uvedl na blogu TechNet zaměstnanec amerického softwarového giganta.

„Týká se to i oprav kritických, reagujících na bezpečnostní hrozby,“ varoval. To znamená, že pokud bude v balíku Office XP objevena nějaká kritická bezpečnostní trhlina, kterou může útočník zneužít, Microsoft již nebude vydávat bezpečnostní aktualizace.

Proto by uživatelé měli z bezpečnostních důvodů během tří následujících měsíců přejít na novější verzi Office 2010. Office 2010 je možné zakoupit ve třech různých sadách. Verze Pro studenty a domácnosti obsahuje čtyři základní aplikace - Word, Excel, PowerPoint a OneNote.

Především pro malé firmy je určena varianta Pro podnikatele. Ta obsahuje proti verzi Pro studenty navíc e-mailového klienta Outlook. Vrcholnou verzí kancelářského balíku je Office 2010 Professional, která nabízí navíc programy Publisher a Access.