Operační systém Windows 8 by se podle mapy vydání měl objevit na desetipalcovém tabletu s kódovým názvem Peju. Tato informace je velmi překvapivá, neboť se obecně předpokládalo vydaní tohoto systému až v roce 2013.

V plánu jsou vidět dva již představené modely – Dell Streak s velikostí pět palců, a o něco větší Dell Streak 7“, oba běžící na operačním systému Android. V dubnu by se měl představit tablet s označením Gallo, který bude mít očekávaný operační systém Android 3.0 Honeycomb určený speciálně pro tablety.

Přibližně v polovině roku 2011 pak přijde Dell Rosemount s Windows 7 s rozlišením displeje 1366x768. Gallo i Rosemount už patří k modelům s velikostí deset palců. A právě na Rosemount by měl na začátku roku 2012 navázat zmiňovaný Peju s Windows 8.

Plán s informacemi o vydání tabletů společnosti Dell.

Plán s informacemi o vydání tabletů společnosti Dell

FOTO: Androidcentral.com

Společnost Microsoft zatím oficiálně nepotvrdila, kdy by měl být nový systém uveden na trh. Z předchozích zpráv se spíše zdálo, že by se tak mělo stát až v roce 2013. Nedávno se na internetu objevila informace o vydání Windows 8 od ruského hackera se jménem WZOR. Ten uvedl, že na pulty obchodů bude nový operační systém uveden 7. ledna 2013. [celá zpráva]

Společnost Dell únik plánu na vydávání svých tabletů nekomentovala. Na oficiální potvrzení data vydání Windows 8 si tak budeme muset ještě počkat.