Na výstavě v Las Vegas představila společnost Parrot zařízení s názvem Asteroid. To na první pohled vypadá jako obyčejné autorádio, ve skutečnosti se však jedná o pokročilé zařízení, které nabízí spoustu zajímavých vymožeností.

Přístroj pracuje pod operačním systémem Android. Nechybí mu zabudovaný GPS modem pro satelitní navigaci, nebo USB slot pro připojení externího internetového modemu.

Parrot Asteroid

Parrot Asteroid

FOTO: Novinky

Díky přístupu na web je možné na displeji novinky zobrazit internetové mapové podklady, ale také s pomocí webových nástrojů informace o oblíbených položkách v okolí – jako kontakty do restaurací, jejich přesnou otevírací dobu a jídelní lístek, nebo například cenu benzínu a nafty na čerpacích stanicích.

Parrot Asteroid nabízí také řadu tradičních funkcí, které jsou pro zabudovaná rádia typická. Vedle přehrávání hudby z rádia, paměťové karty, nebo USB, je možné díky speciálnímu konektoru připojit také iPhone či iPod.

Parrot Asteroid

Parrot Asteroid

FOTO: Novinky

Samozřejmostí je funkce bluetooth handsfree, a to včetně možnosti synchronizace s telefonním adresářem s fotkami a všemi detaily.

Zatím není jisté, kdy přesně se novinka objeví na trhu, ani jaká bude její cena.

Na automobily má políčeno také Microsoft 

Možnosti rozvoje automobilového průmyslu si je vědom i Microsoft, který se snaží naučit auta poslouchat. Jeho systém Sync se již dnes montuje do amerických fordů. Prostřednictvím předvolených příkazů dovolí ovládat přehrávače a mobilní telefony hlasem.

Navigace

Systém Sync od Microsoftu ve voze Ford

FOTO: Novinky

Jediným povelem tak můžete přehrát oblíbené album, vytočit oblíbený kontakt nebo synchronizovat adresář mobilu s vestavěnou pamětí vozu. V budoucnu plánuje jít softwarový gigant ještě dále. Hlasovými povely by chtěl ovládat navigace i klimatizaci.

Systémem Sync od Microsoftu mohou být na přání zákazníka vybaveny vozy Ford Fusion, Focus nebo Mustang.