Mozilla dělí aktualizace Firefoxu na minoritní a majoritní. Mezi minoritní spadají především bezpečnostní záplaty a opravy jednotlivých verzí. Například, když prohlížeč ohlásí, že proběhne update z verze 3.6.6. na 3.6.7. Uživatel je posléze vyzván, zda-li chce program restartovat.

Za majoritní považuje firma aktualizace celé verze programu. Například při přechodu z verze 3.5 na 3.6.

Aktualizace minoritních verzí se již nyní instalují automaticky, ale vždy s interakcí uživatele, což může při častých updatech působit otravně. Ve Firefoxu 4 by se už měly tyto aktualizace instalovat chytřeji.

„Změna spočívá tom, že by se uživateli neoznamovalo, že bude nová minor verze nainstalována, ale její instalace by proběhla bez indikace uživateli,“ vysvětlil Pavel Cvrček ze serveru Mozilla.cz.

„Dá se též předpokládat, že poběží externí proces, který bude aktualizace stahovat a připravovat jejich instalaci. Uživatelé tak budou patrně ušetřeni čekání, než Firefox (resp. updater.exe) při spuštění provede aktualizaci,“ dodal.

Jaký prohlížeč je nejpopulárnější?

Internet Explorer je podle statistik Net Applications v celosvětovém měřítku nejoblíbenějším internetovým prohlížečem. Jeho podíl však neustále klesá. Za poslední rok dokonce téměř o deset procent. [celá zpráva]

Loni v červnu ovládal IE 67,77 procenta trhu. Druhá příčka tehdy patřila Firefoxu (23,84 %) a třetí Safari (3,53 %). V polovině loňského roku začal Explorer pomalu ztrácet, až letos v červnu klesl k 60% hranici.

Druhým nejoblíbenějším prohlížečem je aktuálně Firefox (24 %) a třetím Google Chrome (7 %). Do první pětky se dostaly také Safari (5 %) a Opera (2 %). Desítkám zbylých prohlížečů patří minoritní podíl trhu (celkově 2 %).

Pro příklad: Novinky.cz, server deníku Právo a vyhledávače Seznam, četli v červnu uživatelé z 54 procent ve verzích prohlížeče Internet Explorer, z 36 procent ve Firefoxu, pět procent čtenářů používalo Chrome a stejný počet Operu.