Microsoft původně plánoval vydat opravu této bezpečnostní trhliny až v dubnu v rámci pravidelných aktualizací, které vycházejí vždy druhé úterý v měsíci.

Na zahraničních pirátských fórech se ale začaly objevovat návody, jak může být tato kritická chyba chyba zneužita. To je nejspíše jeden z důvodů, proč je tato záplata vydána předčasně.

Bezpečnostní aktualizace je určena pro Internet Explorer ve verzi 5 a vyšší, týká se tedy i nejnovější osmé verze prohlížeče. Stahovat je jí možné prostřednictvím aktualizačního nástroje Windows Update.

Internet Explorer ztrácí na popularitě

Bezpečnostní trhliny nejsou jediný problém, který vývojáře z Microsoftu trápí. Podíl Internet Exploreru totiž mezi konkurenčními internetovými prohlížeči v Evropě klesá. Vyplývá to z vyjádření agentury Statcounter, která se zabývá výhradně monitorováním internetových statistik.

Oproti únoru si tento měsíc Internet Explorer pohoršil ve Francii o 2,5 procentního bodu a v Itálii o 1,3 bodu. Pokles zaznamenal tento internetový prohlížeč o jeden procentní bod také ve Velké Británii. [celá zpráva]

Vybíráme nejrychlejší a nejbezpečnější internetový prohlížeč

Společnost Futuremark minulý rok spustila webový projekt zvaný Peacekeeper. Jde o test webových prohlížečů, který si může vyzkoušet kdokoliv na síti. A k čemu je tento „strážce míru“ dobrý? Měl by poradit, který prohlížeč na vašem počítači běhá nejrychleji.

Test Peacekeeper neřeší jak je který prohlížeč bezpečný, který má nejlepší výbavu a zda jsou pro něj průběžně vydávány aktualizace. Jde čistě o výkonnostní benchmark, které ostatně firmy Futuremark už dlouhou dobu tvoří. Mezi nejznámější patří 3DMark testující výkon grafických akcelerátorů, v nabídce ale nechybí ani testy chytrých mobilních telefonů.  [celá zpráva]