Nová nabídka s volbou preferovaného internetového prohlížeče, kterou Microsoft nazývá ballot screen (hlasovací obrazovka), bude samozřejmě obsažena také v české instalaci Windows.

Výběr internetového prohlížeče bude probíhat v prostředí jednoduchého okna, ve kterém bude umístěno celkem dvanáct internetových prohlížečů. U každého z nich je navíc uveden přesný popis jeho funkcí, což by mělo uživateli výběr usnadnit.

Výběr internetového prohlížeče. Kliknutím na obrázek jej zvětšíte.

Výběr internetového prohlížeče. Kliknutím na obrázek jej zvětšíte.

FOTO: Novinky

Aby nebyl žádný z prohlížečů upřednostněn, jejich pořadí v nabídce se generuje zcela náhodně. V nabídce samozřejmě nechybí známé prohlížeče, jako je Internet Explorer, Firefox, nebo Opera.

Umístěny jsou v nabídce ale také méně známé prohlížeče, jako je FlashPeak SlimBrowser, Maxthon, Sleipnir, K-Meleon, Flock, Avant Browser nebo GreenBrowser.

Jak funguje ballot screen pro výběr internetového prohlížeče, si můžete vyzkoušet ZDE.

Vybíráme nejrychlejší a nejbezpečnější internetový prohlížeč

Společnost Futuremark minulý rok spustila webový projekt zvaný Peacekeeper. Jde o test webových prohlížečů, který si může vyzkoušet kdokoliv na síti. A k čemu je tento „strážce míru“ dobrý? Měl by poradit, který prohlížeč na vašem počítači běhá nejrychleji.

Test Peacekeeper neřeší jak je který prohlížeč bezpečný, který má nejlepší výbavu a zda jsou pro něj průběžně vydávány aktualizace. Jde čistě o výkonnostní benchmark, které ostatně firmy Futuremark už dlouhou dobu tvoří. Mezi nejznámější patří 3DMark testující výkon grafických akcelerátorů, v nabídce ale nechybí ani testy chytrých mobilních telefonů.  [celá zpráva]