O nové aktualizaci firma informuje na svém Windows Team blogu, kde mimo jiné odhalila, že Windows 7 obsahuje 70 děr, pomocí kterých mohou piráti nelegálně operační systém aktivovat, aniž by to dokázali ověřovací nástroje Microsoftu odhalit.

Zablokovat všechny tyto trhliny by ale měla právě nová aktualizace. Ta bude totiž odesílat určitá data, která bude následně porovnávat se servery Microsoftu. Firma však důrazně upozorňuje, že se jedná pouze o systémové položky a nikoliv o soukromá data uživatelů.

Nelegálním Windows 7 zčerná obrazovka 

Ve chvíli, kdy aktualizace odhalí nelegální kopii Windows 7, pracovní plocha operačního systému zcela zčerná. Stejně jako tomu bylo u Vist a XPček, pravidelně se poté bude zobrazovat upozornění, že se jedná o nelegální kopii.

Nová aktualizace aktivačního nástroje Windows Activation Technologies bude dostupná od úterý 16. února volně ke stažení na stránkách Microsoftu. Během února by se ale měla automaticky instalovat do počítačů prostřednictvím služby Windows Update.

Windows 7 je populárnější než XPčka

Operační systém Windows 7 začal americký softwarový gigant Microsoft po celém světě oficiálně prodávat 22. října 2009. Za poslední tři měsíce loňského roku si jej podle informací firmy koupilo více než 60 miliónů lidí, díky čemuž se stala novinka jedním z nejúspěšnějších systémů v historii Windows.

Za úspěchem systému Windows 7 stojí především povedené funkce, které nabízí oproti svým předchůdcům. Novinka totiž dokázala nabídnout rychlost, na jakou byli uživatelé zvyklí u oblíbených "XPček" a zároveň atraktivní grafické rozhraní a nové funkce, jež byly až do příchodu Windows 7 typické pouze pro Visty.  [celá zpráva]