Kvůli bezpečnostní chybě se uživatel může nakazit virem nebo jiným škodlivým kódem, aniž by cokoliv stahoval nebo instaloval do počítače. K infiltraci stačí, aby navštívil speciálně upravenou internetovou stránku.

Bezpečnostní chyba se objevila u prohlížečů Internet Explorer 6 a 7. Nejnovější osmá verze zasažena není. Podle statistik Microsoftu je hrozba z globálního pohledu velmi vysoká, protože starší verzi Exploreru používá stále ještě více než 40 procent lidí.

Chyba podle amerického softwarového giganta prozatím není počítačovými piráty masivně zneužívána. Účinnou ochranou je přejít na nejnovější verzi Internet Exploreru 8. Zkušenější uživatelé mohou také v počítači vypnout JavaScript, a to alespoň do doby, než Microsoft vydá bezpečností opravu.

Nejnovější verzi Internet Exploreru můžete stahovat v českém jazyce pomocí následujících odkazů:

Vybíráme nejrychlejší a nejbezpečnější internetový prohlížeč

Společnost Futuremark nedávno spustila webový projekt zvaný Peacekeeper. Jde o test webových prohlížečů, který si může vyzkoušet kdokoliv na síti. A k čemu je tento "strážce míru" dobrý? Měl by poradit, který prohlížeč na vašem počítači běhá nejrychleji.

Test Peacekeeper neřeší, jak je který prohlížeč bezpečný, který má nejlepší výbavu a zda jsou pro něj průběžně vydávány aktualizace. Jde čistě o výkonnostní benchmark, které ostatně firmy Futuremark už dlouhou dobu tvoří. Mezi nejznámější patří 3DMark testující výkon grafických akcelerátorů, v nabídce ale nechybí ani testy chytrých mobilních telefonů.  [celá zpráva]