Pokud používáte ještě starší verzi Firefoxu 3.0, internetový prohlížeč vás při startu sám vyzve, abyste provedli aktualizaci. Obávat se ale nemusíte ani v případě, že si chcete starší Firefox ponechat. V dialogovém okně totiž můžete vybrat, zdali chcete aktualizaci stáhnout hned, odložit na později, nebo neinstalovat nikdy.

Bezpečnostní experti přesto doporučují na novější verzi přejít. A to především kvůli tomu, že vývojáři z Mozilly budou díky její rozšířenosti schopni řešit případné chyby a bezpečností díry daleko rychleji, než je tomu u starších verzí.

Přečtěte si také: Internet Explorer 8 je podle Microsoftu nejrychlejší na planetě

Nejnovější Firefox 3.5 by měl být navíc podle statistik tvůrců kompatibilní již s více než 90 procenty rozšíření, které přidávají do prohlížeče nové funkce i zjednodušují práci. Pokud nechcete na automatickou aktualizaci čekat, můžete si Firefox 3.5 stáhnout pomocí následujících odkazů:

Firefox 3.5.2 pro Windows

Firefox 3.5.2 pro Linux

Firefox 3.5.2 pro Mac OS X

Na trhu je několik internetových prohlížečů, nejpoužívanější je ale Internet Explorer a konkurenční produkt Firefox od společnosti Mozilla. Uživatelé se stále častěji také přiklání k alternativnímu internetovému prohlížeči Opera. [celá zpráva]

Vybíráme nejrychlejší a nejbezpečnější internetový prohlížeč

Společnost Futuremark nedávno spustila webový projekt zvaný Peacekeeper. Jde o test webových prohlížečů, který si může vyzkoušet kdokoliv na síti. A k čemu je tento „strážce míru“ dobrý? Měl by poradit, který prohlížeč na vašem počítači běhá nejrychleji. 

Test Peacekeeper neřeší jak je který prohlížeč bezpečný, který má nejlepší výbavu a zda jsou pro něj průběžně vydávány aktualizace. Jde čistě o výkonnostní benchmark, které ostatně firmy Futuremark už dlouhou dobu tvoří. Mezi nejznámější patří 3DMark testující výkon grafických akcelerátorů, v nabídce ale nechybí ani testy chytrých mobilních telefonů.  [celá zpráva]