Pravidelný balík oprav nového Firefoxu s pořadovým číslem 3.0.10 měl být původně vydán až na konci května. Vývojáři ale nakonec aktualizaci uspíšili kvůli bezpečnostní chybě, která se v prohlížeči objevila.

Kritická bezpečnostní chyba se údajně podle vývojářů objevila také ve starších verzích Firefoxu. Opravovat jí měla aktualizace z minulého týdne. Testeři internetového prohlížeče ale přišli u nové verze na to, že při některých situacích dochází k častým pádům a nestabilitě Firefoxu i nadále.

Bezpečnostní odborníci proto doporučují stáhnout nejnovější aktualizaci Firefoxu co nejdříve. Pokud máte v internetovém prohlížeči nastavené automatické aktualizace, měla by vám v počítači automaticky vyskočit nabídka na možnost aktualizace během následujících 48 hodin.

V případě, že nechcete na automatickou aktualizaci čekat, můžete si nejnovější Firefox 3.0.10 stáhnout pro operační systém Windows, Linux i Mac OS X pomocí následujících odkazů:

Firefox 3.0.10 pro Windows

Firefox 3.0.10 pro Linux

Firefox 3.0.10 pro Mac OS X

Vybíráme nejrychlejší a nejbezpečnější internetový prohlížeč

Společnost Futuremark nedávno spustila webový projekt zvaný Peacekeeper. Jde o test webových prohlížečů, který si může vyzkoušet kdokoliv na síti. A k čemu je tento „strážce míru“ dobrý? Měl by poradit, který prohlížeč na vašem počítači běhá nejrychleji. Test nejpoužívanějších internetových prohlížečů naleznete ZDE.