Internetový prohlížeč Firefox 3.0.9 je v pořadí již třetí aktualizací od začátku letošního roku. Přestože starší verze přinesly také několik oprav, někdy se mohl prohlížeč chovat nestabilně a padat. Všechny tyto problémy by měla novinka již zcela opravit.

Ve starších verzích Firefoxu se v on-line aplikacích pro správu e-mailu také někdy stávalo, že se u zprávy nezobrazovaly vložené přílohy. I s touto chybou si aktualizovaný prohlížeč poradí, stejně jako se ztrácejícími se cookies, které jste uložili.

Přečtěte si také: Internet Explorer 8 je podle Microsoftu nejrychlejší na planetě

Podle prvních postřehů na zahraničních diskusních fórech je navíc nová verze o poznání rychlejší, než starší varianty. A to jak v načítání stránek, tak v odesílání obsáhlejších formulářů.

Pokud máte v internetovém prohlížeči nastavené automatické aktualizace, měla by vám v počítači automaticky vyskočit nabídka na možnost aktualizace. Druhou možností je stáhnout Firefox 3.0.9 pro operační systém Windows, Linux i Mac OS X pomocí sledujících odkazů:

Firefox 3.0.9 pro Windows

Firefox 3.0.9 pro Linux

Firefox 3.0.9 pro Mac OS X


Na trhu je několik internetových prohlížečů, nejpoužívanější je ale Internet Explorer 7 a konkurenční produkt Firefox 3 od společnosti Mozilla. Uživatelé se stále častěji také přiklání k alternativnímu internetovému prohlížeči Opera 9.

Před časem ale začal Microsoft do Windows automaticky instalovat nový Internet Explorer 8. To by podle očekávání Microsoftu mělo s oblíbeností jednotlivých prohlížečů pořádně zamávat. [celá zpráva]

Vybíráme nejrychlejší a nejbezpečnější internetový prohlížeč

Společnost Futuremark nedávno spustila webový projekt zvaný Peacekeeper. Jde o test webových prohlížečů, který si může vyzkoušet kdokoliv na síti. A k čemu je tento „strážce míru“ dobrý? Měl by poradit, který prohlížeč na vašem počítači běhá nejrychleji. Test nejpoužívanějších internetových prohlížečů naleznete ZDE.