Nová zkušební verze Windows 7 (build 7000) má přeinstalovaný inovovaný multimediální přehrávač Windows Media Player 12. Ten je defaultně nastaven na automatickou aktualizaci MP3 souborů pomocí internetu.

Podle redmondského softwarového giganta může MP3 soubory poškodit právě automatická aktualizace z internetu.

Týká se to především souborů, které mají v hlavičce MP3 souboru více informací, jako je název, autor skladby, interpret, žánr, album, rok vydání, apod.

Chyba přehrávače by měla být opravena v nové betaverzi Windows 7, která bude dostupná široké veřejnosti v polovině roku 2009. Redmondský softwarový gigant vydá případně i speciální aktualizaci přes Windows Update, která chybu opraví.

Jak se pracuje s Windows 7

Operační systém Windows 7, který americký Microsoft připravuje jako následníka po systému Vista, bude pracovat rychleji. Zároveň by měl být pro uživatele přívětivější a jednodušší na ovládání.

 

:. Práce s Microsoft Windows 7Autor: Microsoft

 

Gates prohlásil, že po více než desetiletí vývoje již vyzrály nové způsoby interakce s počítačem, a ty se nyní mohou stát hlavním proudem. "Jsme na zajímavé křižovatce - dnes se téměř veškerá interakce děje mezi počítačem a myší, během příštích let se však výrazně zvýší role řeči, obrazu a inkoustu," řekl Gates. Více informací o systému Windows 7 naleznete zde.