Podnik má v plánu, že přestane prodávat službu Windows Live OneCare na konci června příštího roku. OneCare nyní stojí 49,95 dolaru za rok a vztahuje se nejvýše na tři osobní počítače.

Nový bezpečnostní program, který má v Microsoftu pracovní označení Morro, bude k dispozici k bezplatnému stažení ve druhé polovině příštího roku. Morro je pro práci s menšími a méně výkonnými počítači. Podle Microsoftu by měl proto přitáhnout zájem široké skupiny spotřebitelů.

Přečtěte si také: Počítačoví zločinci využívají stále častěji k útokům lidskou psychiku

Podle konkurenta McAfee je ale krok amerického gigantu znamením, že kapituloval. McAfee dodává, že OneCare za dva roky prodeje nezískala ani dvě procenta trhu. Microsoft měl s ostatními výrobci bezpečnostního softwaru v minulosti spory.

Lidé z firem Symantec a McAfee v letech 2006 a 2007 říkali, že Microsoft vyvíjí operační systém Windows Vista tak, aby jim zabránil v přístupu do jádra tohoto systému. Po vyjednávání a na nátlak regulátorů v Bruselu Microsoft oznámil, že potřebné informace dodá, napsala agentura Reuters.

Na počítač útočí přes 2000 nevyžádaných mailů za měsíc

V rámci pokusu brouzdalo 50 lidí z celého světa 30 dní na webu, aniž by jejich počítače byly nějak chráněny. Pro účely experimentu se jeho účastníci podívali na internetu i do míst, kam se většina uživatelů neodváží. Cílem přitom bylo zjistit, kolik spamu takovým chováním k sobě přitáhnou, o jaký spam půjde a jaký bude jeho dopad.

Experiment S.P.A.M společnosti McAfee zřetelně ukázal, že spam se stále vyvíjí, více využívá lokálních jazyků a místních kulturních specifik a je čím dál cílenější, čímž se znesnadňuje jeho odhalení. Účastníci tohoto experimentu z 10 zemí obdrželi více než 104 000 spamových e-mailů.

V přepočtu na jednoho účastníka se jednalo v průměru o 2 096 spamových zpráv, tj. asi 70 nevyžádaných e-mailových zpráv denně. Jedním z cílů bylo to, že – v rozporu s představou řady lidí – spam není jen něčím obtěžujícím, ale představuje skutečnou hrozbu; navíc neexistují žádné známky toho, že by tato hrozba ustupovala. Více se dozvíte zde.