V Americe je Leopard s licencí pro jednoho uživatele dostupný za 129 dolarů (asi 2500 korun), systém, který je možné instalovat na pět počítačů v domácnosti je k mání za 199 dolarů (3900 Kč).

V České republice je Mac OS X v10.5 Leopard k dispozici za 3610 Kč s licencí pro jednoho uživatele. Licence pro pět uživatelů v jedné domácnosti Mac OS X Leopard Family Pack vyjde na 5520 Kč.

Podle Apple je "Leopard nabitý více než 300 novými funkcemi." Systém dostal do vínku například přepracovaný Finder k procházení a sdílení souborů mezi několika počítači Mac, nebo Quick Look, což je nový způsob okamžitého zobrazení náhledu obsahu dokumentů bez otevírání původní aplikace.

:. Webové stránky, e-maily a stažené soubory Leopard automaticky umísťuje do sady Download, což pomáhá udržovat pořádek na pracovní ploše. Obsah této i dalších sad mohou uživatelé přímo z doku snadno rozbalit do oblouku.

Mezi další inovace patří Spaces, funkce pro vytváření skupin aplikací a pohotové přepínání mezi nimi, a Time Machine, řešení automatického zálohování celého počítače Mac. "Leopard, šestá zásadní verze systému Mac OS X, je nejlepší upgrade, jaký jsme kdy vydali," tvrdí šéf Apple Steve Jobs.

Apple spolu s novým OS nabízí cenové programy ke starším počítačům Mac. Všem zákazníkům, kteří si po 1. říjnu 2007 koupili nový systém Mac, je k dispozici standardní balíček upgradu Mac OS Up-To-Date za asi 400 Kč.

Stačí mu půl giga RAM

Hardwarové požadavky Leopardu jsou následující - systém vyžaduje minimálně 512 MB RAM a je určen pro jakýkoli počítač Macintosh s procesorem Intel, PowerPC G5 nebo G4 (867 Mhz a rychlejším). Počítače Apple, které jsou vybaveny procesory Intelu, dovolují mimo prostředí Mac OS X provozovat také OS rodiny Windows.  

Konkurenční operační systém Windows Vista od Microsoftu se v krabicové verzi prodává zhruba od 7200 Kč (systém je možné přenášet z počítače na počítač), jako součást vybavení daného počítače (takzvaná OEM verze) se jeho cena pohybuje kolem 2200 Kč. Systém je pak nepřenosný, licence je platná jen pro jedno zvolené PC.