"Náš produkt se začne na trh dodávat už příští měsíc," uvedl v pondělí jeden z šéfů Microsoftu Steve Ballmer. Systém podle něj provádí celkovou "hygienu" softwaru, zajišťuje jeho bezpečnost i ochranu před počítačovými viry.

Microsoft se značkou "ForeFront", jako balíkem nástrojů pro firemní prostředí, seznámil veřejnost v červnu. [celá zpráva] Balík bezpečnostních nástrojů to ale nebude mít na současném trhu vůbec jednoduché. Velkou konkurencí mu jsou produkty již zavedených firem Cisco Systems, Symantec a McAfee.

"Je to (ForeFront) důležitá investice," uvedl Ballmer. "Bereme ji velmi vážně," doplnil s tím, že Microsoft si je vědom jejího významu pro bezpečnostní situaci toho kterého firemního prostředí, jehož IT oddělení se na aplikaci spolehne.

V současnosti již firma začala některé produkty pod názvem ForeFront uvádět. Jedná se o nástroje Forefront Security for Exchange Server a Forefront Security for SharePoint. Tento software vydestiloval Microsoft z programů od Sybari Software, kterou koupil v roce 2005. [celá zpráva]

Skupovat ve velkém začal Microsoft před několika lety

Se skupováním společností, které prodávaly poměrně kvalitní bezpečnostní nástroje, začal Microsoft v roce 2003. Za povšimnutí stojí akvizice rumunské antivirové firmy GeCad, nákup výrobce antispywarových nástrojů Giant Company Software či pohlcení Sybari Software, která se proslavila softwarem schopným výborně filtrovat obsah počítačové sítě. 

Microsoft vsází na snadnou integrovatelnost svých produktů s prostředím Windows, což se snaží podporovat také slušnou cenou nabízených služeb. Zástupci firmy uvedli, že se nebojí nových soudních sporů, ve kterých by byly opět napadány obchodní praktity Microsoftu. Společnost je na ně údajně již "zvyklá", dodávají.