"Sada je určena pro stolní počítače, na kterých je nainstalovaná padělaná, pirátská nebo z jiného důvodu nelegální verze Windows," doplnil Tomáš Koška, manažer divize Windows společnosti Microsoft v České republice.

Po zakoupení legalizační sady budou mít uživatelé k dispozici legální verzi Windows XP Professional. Nabídka neplatí pro systém Windows Vista, který je možné zakoupit s novým počítačem jako OEM verzi nebo jako běžnou licenci. Dosavadní možnost legalizace pomocí OEM balení se speciální samolepkou končí doprodáním zásob. [celá zpráva

Aby byl operační systém legální, je nutné na boční nebo spodní stranu PC nalepit Certifikát pravosti (COA), který je součástí  legalizační sady. Microsoft doporučuje použít nástroj "Aktualizace produktového klíče systému Windows", přeinstalovat současnou verzi Windows XP nebo nainstalovat operační systém zcela znovu.

"Legalizační sada není určena pro instalaci na nový počítač nebo notebook. V takovém případě je stále nejvýhodnější variantou pořízení verze OEM," dodal Koška.

Specifikace legalizační sady Windows XP Professional
Windows legalizační sada obsahuje instalační CD Windows XP Professional SP2 s hologramem, smlouvou EULA a Certifikát pravosti.
Licence je vázaná na hardware, se kterým byla poprvé aktivována a je nepřenosná.
Legalizační sadu nelze využít pro Windows Vista.
Pro legalizaci Windows XP Home je nutné online zakoupit Windows Genuine Advantage Kit pro systém Windows XP Home.
Legalizační sada se prodává ve variantě pro jeden nebo deset počítačů. V případě varianty pro deset počítačů je nutné použít ji v jednom bloku, nelze tedy použít tuto variantu pro legalizaci systému Windows ve více firmách nebo domácnostech.