Adobe Photoshop bude společnost nabízet zpočátku prostřednictvím svého partnera. Jestliže budou příjmy plynoucí z reklamy, která bude přítomná v online verzi programu dostatečné, pak Adobe uvažuje o tom, že Photoshop poskytne uživatelům přímo ze svých stránek.

"Je to něco zcela nového pro Adobe. Jedná se o systém, který velmi pozorně sledujeme - například Google to dělá v mnoha kategoriích," uvedl šéf Adobe Bruce Chizen pro deník CNET.

Podle expertů se tak Adobe snaží odrazit rychlý nástup konkurenčních společností, které nabízejí grafické programy zcela zdarma přes webová rozhraní. Firmy pak nevydělávají z prodeje samotného softwaru, ale z reklam, jež se v aplikací zobrazují, když s ní uživatel pracuje.

Stejně jako v případě Microsoftu i příjmy Adobe zatím spočívají hlavní měrou v prodeji softwaru. Pozice těchto firem se však pomalu mění - jinak v budoucnosti neobstojí na trhu.

Online verzi Photoshopu proto přikládají v Adobe velkou důležitost. Podle firmy bude sice "webový" Photoshop nabízet málo funkcí ve srovnání s klasickým, avšak i tak "bude funkčně na mnohem vyšší úrovni než konkurenční Google Picasa." [celá zpráva]