Tím chrání uživatele před spywarem a viry.

Firefox rovněž obsahuje aktualizační systém, který automaticky kontroluje, zda uživatel používá poslední verzi programu. Pokud ne, upozorní na sebe a nabídne (pokud je k dispozici) bezpečnostní aktualizaci.

Celosvětově je Firefox oblíbený jak u běžných uživatelů, tak třeba u tvůrců webových stránek. Dočkal se desítek miliónů stažení. 

"Z důvodu lepší bezpečnosti a velké uživatelské přívětivosti doporučujeme Firefox i našim uživatelům, kteří se obrací na helpdesk," uvedl Martin Havlíček, vedoucí technické podpory Seznamu.

Novinky Firefoxu 2

Firefox 2 přináší uživatelům několik novinek, například kontrolu pravopisu, integrované vyhledávání s našeptávačem nebo vylepšenou podporu pro webové kanály (RSS).

Verze Seznam Firefox navíc obsahuje i rozcestník po službách Seznamu a novou domovskou stránku http://www.seznam.cz/firefox.

Rozšíření Firefoxu

Podle loňské listopadové studie analytické společnosti XiTi Monitor se podíl Firefoxu v Evropě pohybuje kolem 23 procent. Asi 70 procent připadá na prohlížeč Internet Explorer. Explorer je hojněji využíván na území Spojených států.

:. V Evropě se Firefoxu daří. Zdroj: XiTi Monitor
Kliknutím lze obrázek zvětšit

Podle společnosti WebSideStory k 8. lednu 2007 používalo 100 miliónů Američanů prohlížeč Internet Explorer 7. Na americkém území se tak IE7 stal druhým nejpoužívanějším webovým prohlížečem po zatím suverénní IE6.