"BackupHDDVD je nástroj k rozkódování AACS klíče, který chrání video na nosiči před zkopírováním, takže později můžete jeho obsah přehrát přes klasický HDDVD software," uvedl jeden ze členů fóra Doom9.org (viz. odkaz), které se zabývá problematikou DVD nosičů.

"Toto je první verze programu, zatím není moc stabilní," dodal uživatel s přezdívkou muslix64 s tím, že více informací o softwaru naleznou zájemci v přiloženém FAQ (často pokládané otázky) souboru.

Návodů, jak uložit na pevný disk obsah HD DVD média, koluje na internetu vícero. Fórum Doom9.org popisuje například užití herní konzole Xbox 360, která připojena k osobnímu počítači s programem BackupHDDVD slouží jako externí HD DVD přehrávač. Z něho je pak do PC zkopírován obsah HD DVD.

HD DVD a Blu-ray jsou optická média nové generace, která uživatelům nabízejí obraz v rozlišení 1920 x 1080 bodů. Současná DVD média poskytují videa v rozlišení 720 x 480 (NTSC) či 720 x 576 (PAL) pixelů, což už je pro LCD TV s vysokým rozlišením nedostatečné.

Do protikopírovací ochrany AACS (advanced access content system), se kterou pracují HD DVD a Blu-ray disky, vkládaly nahrávací studia velké naděje. Podle počítačových expertů však bylo jen otázkou času, kdy bude AACS technologie prolomena a umožní tak uživatelům zálohovat obsah těchto médií.