Hlavní obsah
Asus ROG Phone Foto: archív výrobce

Nejvýkonnější mobil na světě jde do prodeje. Cílí na hráče

Čekání je u konce. Společnost Asus oficiálně uvedla na tuzemský trh dlouho očekávaný smartphone ROG Phone, který je vůbec prvním herním smartphonem tohoto výrobce a zároveň se pyšní titulem nejvýkonnější mobil na světě.

Asus ROG Phone Foto: archív výrobce
Nejvýkonnější mobil na světě jde do prodeje. Cílí na hráče

Podle nákupního rádce Zboží.cz, který provozuje společnost Seznam.cz, nabízí ROG Phone zatím pouze pár prodejců. Cena je nicméně u všech shodná – 22 990 Kč.

Asus ROG Phone nabízí vysoký výkon především díky procesoru Qualcomm Snapdragon 845, který dokáže pracovat až při frekvenci 3 GHz. Na tento čip spoléhají také další velcí výrobci, ale v testovaném kousku se jej evidentně podařilo odladit nejlépe.

Asus ROG Phone

Foto: archív výrobce

Procesor má k dispozici 8 GB operační paměti a až 512GB úložiště. Šestipalcový displej nabízí rozlišení Full HD+.

Špičkový výkon je možné využít především u her. Aby se telefon během hraní nepřehříval, bude možné na jeho zadní stranu přidělat speciální chladicí modul s aktivním ventilátorem.

Šikovné příslušenství 

Hardwarových doplňků nicméně bude daleko více. Připojit půjde například Desktop Dock, díky kterému se telefon promění v podstatě na herní počítač, bude stačit připojit klávesnici, myš a monitor. Zajímavě vypadá také TwinView Dock. Ten zase přidá ke smartphonu druhý displej, na obou přitom půjde hrát.

TwinView Dock se bude v tuzemských obchodech nabízet za 5690 Kč, Desktop Dock pak vyjde na 3490 Kč. Obě tyto periferie se nicméně stejně jako další příslušenství budou nabízet až později.

Novinka se speciálním chladičem

Foto: archív výrobce

Přidělat bude možné i druhý displej.

Foto: archív výrobce

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků