Hlavní obsah
Evolve FX520 Foto: Evolve

Levný chytrý telefon za 4000 korun nabídne obří displej

Společnost Evolve uvedla na tuzemský trh chytrý telefon s označením FX520. Novinka láká především na velký dotykový displej, slušný technický základ a poměrně přívětivou cenu. Podle nákupního rádce Zboží.cz, který provozuje společnost Seznam, je ji možné pořídit už za necelé čtyři tisíce korun.

Evolve FX520 Foto: Evolve
Levný chytrý telefon za 4000 korun nabídne obří displej

Nejlevněji je možné Evolve FX520 zakoupit za 3985 Kč, nabídky některých obchodů se ale šplhají až k pomyslné hranici šesti tisíc korun. V nabídce má novinku více jak pět desítek prodejců, většina jich má podle Zboží.cz již přístroj skladem.

Výbava novinky nepatří k tomu nejlepšímu, co je aktuálně možné na trhu sehnat, s ohledem na cenovku je ale velice slušná. Srdcem telefonu je dvoujádrový procesor ARM Cortex-A9 taktovaný na 1 GHz, který má k dispozici 4 GB paměti.

Evolve FX520

Foto: Evolve

Displej má úhlopříčku pět palců a rozlišení 800 x 480 obrazových bodů. Především kvůli němu telefon poněkud povyrostl, jeho rozměry jsou 146 x 77 x 11 milimetrů a hmotnost nezanedbatelných 199 gramů.

Pětka je evidentně pro Evolve osudové číslo. Kromě pětipalcového displeje totiž model FX520 nabídne také vestavěný fotoaparát s rozlišením pět megapixelů, který je navíc vybaven i vestavěným bleskem. Samozřejmostí pak jsou bezdrátové technologie WiFi i Bluetooth.

Novinka pracuje pod operačním systémem Android. Výrobce ji navíc vybavil podporou dvou SIM karet, se kterými dokáže chytrý telefon pracovat najednou. Takových přístrojů je na trhu jako šafránu.

Evolve FX520

Foto: Evolve

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků