Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Profimedia.cz

Drtivá většina českých dětí starších deseti let má vlastní smartphone

Chytrý mobilní telefon v Česku vlastní osm z deseti dětí ve věku od deseti do 14 let. Internet ve svém smartphonu nevyužívají jen čtyři procenta dětí. Vyplývá to ze studie Nielsen Admosphere realizované na vzorku 1031 dětí.

Ilustrační foto Foto: Profimedia.cz
Drtivá většina českých dětí starších deseti let má vlastní smartphone

Ve skupině mezi šesti a 14 lety mají děti z elektronických zařízení nejčastěji právě svůj vlastní chytrý telefon a hned na druhém místě tablet. Zatímco u tabletu jsou menší rozdíly v rozšíření mezi věkovými skupinami, u smartphonu platí, že čím starší dítě, tím je větší pravděpodobnost, že má vlastní chytrý telefon.

Internet ve svém chytrém telefonu využívá 96 procent dětí. Téměř tři čtvrtiny se připojují k internetu pouze prostřednictvím wi-fi, tři procenta využívají předplacená mobilní data a o něco více než pětina využívá jak wi-fi, tak mobilní data.

Nejsilnější konzumenti moderních technologií jsou nejstarší děti ve věku 12 až 14 let. Pouze dvě procenta dětí v tomto věku nevlastní žádné elektronické zařízení. Z činností, které děti v tomto věku pravidelně, tedy alespoň jednou týdně, dělají na mobilních telefonech, je nejčastější poslech hudby.

V Česku je celkově přes 14 miliónů aktivních mobilních čísel. Prodej chytrých mobilů loni podle IDC vzrostl o dvě procenta na 2,7 miliónu.

Může se vám hodit na službě Zboží.cz:
yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků