„Tlačil jsem na Galaxy Fold, aniž byl hotový,“ posypal si v rozhovoru hlavu popelem DJ Koh. Zároveň nezastíral, že právě jeho tlak byl jedním z důvodů, proč šel přístroj na trh dříve, než byl zcela připraven. „Bylo to trapné,“ posteskla si hlava Samsungu.

Poničený Samsung Galaxy Fold

Důvod, proč tak DJ Koh pospíchal, je ale nasnadě. Na skládacím smartphonu s ohebným displejem pracovali také další výrobci a Samsung si jednoduše po několika letech vývoje nechtěl nechat vyfouknout prvenství – alespoň tedy mezi známými výrobci.

Výsledkem nicméně byly problémy, které musel jihokorejský elektronický gigant řešit ještě předtím, než se Galaxy Fold začal oficiálně prodávat. Nejprve tento futuristický telefon dostali recenzenti z různých světových médií, kteří takřka okamžitě informovali o problémech.

Galaxy Fold

Galaxy Fold

FOTO: archív výrobce

Ty se týkaly obrazovky a její nefunkčnosti. Buď se obraz přestal v určitých částech displeje úplně zobrazovat, nebo dotyková vrstva nereagovala korektně na přítlaky prstů.

Ukázalo se, že obrazovka je velmi náchylná na poškození i při šetrném zacházení. Právě proto jihokorejský elektronický gigant uvedení modelu Galaxy Fold také odložil.

Změna nastala nyní, kdy jsou údajně všechny mouchy vychytány. Kdy přesně se na pultech obchodů novinka objeví, však výrobce zatím neprozradil.

Může se vám hodit na Zboží.cz: