Posunout zahájení prodeje o tři měsíce se společnost Huawei rozhodla údajně kvůli tomu, že inženýři podniku ještě pracují na vylepšení ohebného dotykového panelu.

Sluší se připomenout, že problém s displejem řešila také konkurenční společnost Samsung. Ukázalo se, že obrazovka je velmi náchylná na poškození i při šetrném zacházení. Právě proto jihokorejský elektronický gigant uvedení modelu Galaxy Fold také odložil.

Poničený Samsung Galaxy Fold

Zda má Mate X nějaké podobné problémy, není v tuto chvíli jasné. Zástupci společnosti pouze zdůraznili, že odložení startu prodeje nijak nesouvisí s embargem amerického ministerstva obchodu, kvůli kterému nesmí tento čínský výrobce v podstatě nakupovat součástky od amerických výrobců.

Již v průběhu května se nicméně objevily zprávy o tom, že součástek pro skládací smartphony je akutní nedostatek.

To nejlepší ze světa tabletů a mobilů

Mate X spojuje to nejlepší ze světa tabletů a chytrých telefonů. Vystačí si přitom s jednou obrazovkou, která ve složeném stavu obepíná zařízení z venkovní strany, přes jednu bočnici.

Když je přístroj rozložený, máte k dispozici v podstatě osmipalcový tablet s rozlišením 2480 x 892 obrazových bodů. Ve složeném stavu jsou obě obrazovky stále funkční – ta na přední straně má úhlopříčku 6,6 palce a rozlišení 2480 x 1148 pixelů, ta na zadní pak 6,38 palce a 2480 x 892 obrazových bodů.

Huawei Mate X

Huawei Mate X

FOTO: archív výrobce

Fotoaparáty jsou pouze na jedné straně a díky ohebnému displeji je s nimi možné fotit autoportréty i klasické momentky. Objektivy jsou k dispozici tři; základní senzor má rozlišení 40 MPx, druhý má 16 MPx a slouží k zachycování krajin, má tedy širší ohnisko. A konečně třetí je teleobjektiv s trojnásobným optickým přiblížením, jeho rozlišení je však pouze 8 MPx.

Telefon je vybaven nejvýkonnějším čipem z portfolia společnosti Huawei – modelem Kirin 980, který kombinuje výkonná a úsporná jádra. V praxi by tak měla být novinka v porovnání s předchůdcem o 20 % výkonnější, a přitom až o 40 % šetrnější k baterii. Smartphone mimochodem nabízí baterii s kapacitou 4000 mAh.

Huawei Mate X

Huawei Mate X

FOTO: archív výrobce