Kontakt s tekutinou je podle IDC druhou nejčastější příčinou poškození telefonu, na celkovém počtu oprav se podílí asi 35 procenty.

IDC odhaduje, že v samotné západní Evropě voda či jiné tekutiny poškodí více než 100 000 smartphonů denně, ve finančním vyjádření tak roční újma činí 10,7 miliardy dolarů (více než 278 miliard Kč).

„Nehody jsou zodpovědné za 95 procent poruch smartphonů. Zatímco někteří výrobci se snaží konkurovat nižšími cenami, jiní se snaží oslovit uživatele nerozbitnými obrazovkami a odolností vůči tekutinám, čímž řeší dvě nejčastější příčiny poškození smartphonů," uvedl Francisco Jeronimo, který má v IDC na starosti evropský výzkum v oblasti mobilních zařízení.

Na odolnost proti vodě lákají například aktuálně nejlepší smartphony s logem nakousnutého jablka – iPhony 7 a 7 Plus. Stejně tak se touto předností chlubí také přímí konkurenti, smartphony Samsung Galaxy S7 a S7 edge.

Nové iPhony vedle sebe

Nové iPhony vedle sebe

FOTO: archív výrobce

Zleva: Samsung Galaxy S7 edge a Galaxy S7

Zleva: Samsung Galaxy S7 edge a Galaxy S7

FOTO: Albert Gea, Reuters

Lákadla moderních chytrých telefonů

Jedním z nejvděčnějších vánočních dárků bude stejně jako v minulých letech chytrý telefon. Na co si dát při jeho výběru pozor?

Nejprve je samozřejmě nutné si rozmyslet, kolik jsme ochotni za nový přístroj utratit. Ty nejlevnější modely se dají pořídit už za méně než tisíc korun, za nejvybavenější smartphony si prodejci klidně naúčtují i více než 20 000 Kč.

Už z tohoto porovnání je zřejmé, že rozdíly mezi jednotlivými chytrými telefony mohou být propastné. Od nejlevnějších přístrojů samozřejmě nemůžeme očekávat totéž co od dražších vlajkových lodí. [celá zpráva]

Může se vám hodit na službě Zboží.cz: