První tuzemské obchody začaly nabízet model Xperia X Performance na konci dubna. Tehdy si jej cenili na více než 26 000 Kč. V průběhu letních prázdnin však cena tohoto smartphonu začala poměrně rychle klesat. Na přelomu srpna a září jej tak bylo možné sehnat už za méně než 19 tisíc korun.

Cenový propad se nezastavil ani v říjnu. Aktuálně je tak možné podle Zboží.cz zakoupit Xperii X Performance již od 15 430 Kč.

Sony Xperia X Performance

Sony Xperia X Performance

FOTO: archív výrobce

Přestože je tento smartphone na pultech obchodů již několik měsíců, stále patří po výkonnostní stránce k tomu nejlepšímu, co je možné zakoupit. Performance pracuje s procesorem Qualcomm Snapdragon 820, jehož osm jader tepe při frekvenci 2150 MHz. K dispozici jsou 3 GB operační paměti. 32GB úložný prostor spolupracuje se čtečkou paměťových karet, kapacitu lze tak snadno navýšit.

Displej má úhlopříčku pět palců a nabízí rozlišení 1920 × 1080 pixelů. Celá řada konkurentů nicméně v současnosti nabízí modely s daleko jemnějším dotykovým panelem.

Sony Xperia X Performance

Sony Xperia X Performance

FOTO: archív výrobce

Přístroji se nedá upřít líbivý vzhled. Jedním z dalších velkých lákadel modelu X Performance je dozajista certifikace IP68, díky které je možné pracovat s telefonem i pod vodou. Zároveň nabízí zvýšenou odolnost proti prachu.

Zadní fotoaparát využívá 23megapixelový snímač Exmor RS a je napojen na 24mm objektiv G Lens se světelností F2,0. Díky tomu dokáže pořizovat velmi povedené momentky i za špatných světelných podmínek a v noci. Samozřejmostí je i blesk. Na čelní straně samozřejmě nechybí 13megapixelový fotoaparát pro pořizování autoportrétů a videohovory.