Za zmiňovaných 20 690 Kč je možné zakoupit menší Pixel s 32GB pamětí. Verze se 128GB úložným prostorem vyjde na 23 690 Kč, tedy o tři tisíce korun dráž.

Cenový rozdíl je podle velikosti paměti patrný pochopitelně také u většího Pixelu XL. 32GB model si tuzemští prodejci podle Zboží.cz cení na 24 490 Kč, za 128GB variantu pak případní zájemci zaplatí 27 490 Kč.

V obou případech jde však zatím pouze o předobjednávky. Fyzicky by nicméně měli mít obchodníci přístroje skladem ještě před Vánocemi, nejspíše již v listopadu.

Menší a větší Pixel vedle sebe

Menší a větší Pixel vedle sebe

FOTO: archív výrobce

Cena nepotěší

Novinky od společnosti Google jsou tak citelně dražší než v případě loňského top modelu, který se jmenoval Nexus 6P. Ten se v tuzemských obchodech nabízel již od 14 299 Kč. Přitom také patřil k tomu nejlepšímu, co bylo tehdy na pultech obchodů k dostání.

Menší Pixel nabídne pětipalcový displej s rozlišením 1920x1080 obrazových bodů. Větší provedení pak nese jméno Pixel XL a chlubí se 5,5palcovým displejem s rozlišením 2560x1440 pixelů.

Rozdílné jsou také kapacity napevno zabudovaných akumulátorů, které se ukrývají pod celokovovou konstrukcí. Menší novinka má 2770mAh baterii, větší pak 3490mAh.

Oba přístroje mají celokovovou konstrukci.

Oba přístroje mají celokovovou konstrukci.

FOTO: archív výrobce

Vysoký výkon především

V ostatních hardwarových parametrech jsou nicméně obě velikostní varianty shodné. Vybaveny jsou nejnovějším čtyřjádrovým procesorem Snapdragon 821 od společnosti Qualcomm. Dvě jádra budou u tohoto čipu udávat pracovní tempo při 2,4 GHz a další dvě při hodnotě okolo 2 GHz. O grafický výkon se pak stará integrovaný čip Adreno, který je taktován na 650 MHz.

Jak již bylo uvedeno výše, oba modely se nabízejí v kapacitách 32 GB a 128 GB. Ani v jednom případě se však bohužel nepočítá s podporou paměťových karet.

Vyzdvihnout si zaslouží také nové Pixely pro použité fotoaparáty. Hlavní 12,3megapixelový senzor, který je mimochodem napojen na objektiv se světelností f/2.0, je totiž doplněn o laserové ostření a elektronickou stabilizaci. Přední senzor je pak osmimegapixelový.

Nové chytré telefony od Googlu

Nové chytré telefony od Googlu

FOTO: archív výrobce